You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jak objednat taxi pomocí aplikace v Olomouci?

Sestavili jsme pro Vás malý manuál, jak správně objednávat taxi pomocí aplikace v Olomouci. Základním kamenem úspěšné objednávky je ZDARMA stažení aplikace pro operační systémy Android nebo iOS (iPhone).

Aplikace

Aplikace je navržena intuitivně a jednoduše. Nicméně je nutné dodržet určitá pravidla, aby došlo ke správnému fungování a komunikaci mezi Vámi, řidičem a dispečinkem, tak jak je aplikace navržena.

Objednávkový systém je možné využít přímo na našem webu nebo si stáhnout naši aplikaci do mobilního telefonu.

Objednávkový systém zná nejen ulice, ale i restaurace, zdravotnická zařízení, instituce a obchodní domy. Při zadání konktrétního objektu, kde není zřejmý přesný nástup doplňtě info do poznámky. Například: Globus - vchod blíž k Asku, Olympia - správa centra, Šantovka - střecha a pod.

Adresy také nemusíte vybírat z našeptávače (s GPS lokací) - zde pak nefunguje výpočet ceny. Nástup nebo výstup můžete popsat vlastními slovy (Tržnice plocha u přechodu k Šantovce, přejezd Dolní Novosadská atd.).

Objednávkový systém můžete využít pro výpočet ceny přepravy. Není nutné volat na dispečink. V tomto případě místo tlačítka "odeslat objednávku" zvolíte "spočítat cenu".

Rozlišujeme dva druhy objednávek:

"IHNED"      "PŘEDOBJEDNÁVKA"
Objednávka na IHNED se používá v případech, kdy potřebuji objednat vůz v nerychleji možném termínu a to do 30min

 

PŘEDOBJEDNÁVKA se využívá při objednání vozu na přesný den i čas a to s 30ti a více minutovým předstihem.
Pomocí GPS a dalších faktorů systém vyhodnotí řidiče, který by u Vás mohl být nejdříve a tomuto řidiči zakázku přidělí. Řidič Vám poté potvrdí čas příjezdu.   Dispečer přidělí Vaši předobjednávku řidiči, který se v čase objednávky bude pohybovat v oblasti nástupu.
 Časté chyby    Časté chyby: 

- špatně zadané telefonní číslo

- zadání nástupní adresy bez čísla domu

- při použití tlatíčka "Zjistit adresu" GPS nezadá ulici, ale pouze město. Toto se stává v málo osídlených oblastech, kdy se GPS nemá čeho "chytnout"

- systém mě upozorní, že jsou všichni řidiči obsazeni, systém sám může upravit čas příjezdu podle odhadu nejdříve volného vozu, ale delší čas mi nevyhovuje. I přes tato upozornění objednávku odešlu

 

- špatně zadané telefonní číslo

- špatné zadané datum 

- zákazník zadává datum a čas stejný, kdy zadává objednávku (tzn. objednávám vuz dnes a je 12:45 a chci přistavit vůz dnes ve 12:45)

- předobjednávka s krátkým předstihem 5-10min (tzn. je 12:45 a chci vůz ve 12:50) pro toto slouží objednávka na IHNED

 

 Jak objednat správně?

   

Chci vůz co nejrychleji

- zadám výstup a nástup, pole s časem a datem nechám prázdné. Do poznámky můžete uvést Vaši představu o čase příjezdu: 10min ideální
- reálný čas příjezdu obdržíte od řidiče do 2 minut.
- čas mi vyhovuje = čekám na SMS, kdy bude vůz na místě nebo sleduji vůz jak se blíží
- čas mi nevyhovuje = otevřu odkaz se sledováním vozu a zakázku s předstihem vystornuji

Potřebuji vůz za 30 a více minut

- zadám výstup a nástup, do pole zadám datum a čas. POZOR na správné datum!

- přísla mi sms s potvrzením, ale okaz nefunguje = odkaz na sledování vozu se aktivuje až 30min před termínem

- v případě, že Vaši objednávku nemůžeme vyřídit (na stejný čas si objednalo už více zákazníků) budete kontakováni SMS nebo zavoláním

Chci vůz za 15 - 20min, jak to vyjde

- zadám výstup a nástup, pole s časem a datem nechám prázdné. Do poznámky uveďte Vaši představu o čase příjezdu: stačí za 15-20min, jak vám to vyjde

Přišla mi storno SMS

- systém vyhodnotil objednávku, že ji nemůžeme zvládnout. Je-li to možné, zkuste objednat znovu s upraveným časem +- 10min. Toto se může stát, když jedeme v režimu hard automat

Přišla mi SMS, že nemáte volné vozy

- toto se může stát zejména ve špičku a můžete to zkusit za chvíli znovu nebo nám zavolat, jestli se nenašlo volné místo. Situace se může během minuty změnit

 

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně aplikace nás neváhejte kontaktovat. 

Přihlásit odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek a buďte první, kdo se dozví o nejnovějších zprávách, speciálních nabídkách, událostech a slevách.