You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Sazba Nástup Jízdné / km Čekání / min.
1. Paušální jízda v rámci ZELENÉ a ORANŽOVÉ zóny a jízdy mezi nimi (jednosměrná bez zastávek) 115 Kč - -
2. Paušální jízda v rámci ORANŽOVÝCH zón (jednosměrná bez zastávek) 149 Kč - -
3. Paušální jízda z ČERVENÉ do ZELENÉ nebo ORANŽOVÉ zóny (jednosměrná bez zastávek) 149 Kč - -
4. Jízda mimo město 30 Kč 27 Kč 5 Kč
5. Paušální jízda po Olomouci SVÁTKY 190 Kč - -
6. Jízda mimo město SVÁTKY 30 Kč 50 Kč 5 Kč
Ceny jsou účtovány v Kč. Nejsme plátci DPH. Při stání v koloně popřípadě při jízdě do 5km/h se taxametr přepne do sazby čekání.
Platba je možná v hotovosti a to pouze v CZK měně nebo kartou. Při platbě kartou je účtován manipulační poplatek +5 Kč k ceně přepravy. Minimální cena přepravy z nebo do fixní zóny je 199 Kč. Ceník platný od 01.08.2022
Nápověda a vysvětlení pojmů

Služby Senior taxi Olomouc mohou využít všichni zákazníci starší 65 let, kteří cestují do zravotnických zařízení jako jsou nemocnice, polikliniky a ordinace lékařů. Cena jedné přepravy po Olomouci je 115 Kč.

V současné době olomoučtí senioři využívají naše služby při návštěvě očkovacích center proti šíření nemoci Covid-19.

Přístavné je cena za přistavení vozu na místo mimo Olomouc. Je to jakési "poštovné" za objednání služby. Přístavné se účtuje v případě, kdy je nástupní i výstupní adresa mimo Olomouc (zóna za 115 Kč). Přístavné se vždy počítá k nejbližšímu bodu od Olomouce, ať už jde o výstupní nebo nástupní adresu.

Příklad z praxe: Potřebuji vůz z Lutína do Prostějova. Zde mi bude účtováno přístavné Olomouc -> Lutín. Potřebuji vůz z Prostějova do Lutína. Zde mi bude účtováno opět přístavné Lutín -> Olomouc (nikoliv Prostějov -> Olomouc).

Přístavné se řídí sazbou "jízda mimo město" a je Vám vždy sděleno dispečerem včetně samotné ceny za přistavení vozidla. Cena přístavného je smluvná. POZOR! Při objednávce on-line nebo aplikací není z technických důvodů možné automaticky připočíst přístavné. V takovém případě je účtováno dodatečně a o této skutečnosti budete telefonicky/SMS zprávou informováni.

Paušální jízda neboli z bodu A do bodu B. Jedná se o jízdu z jedné nástupní adresy do jedné výstupní adresy. Trasu v tomto případě volí řidič a cena je fixní. Za tuto fixní cenu může nastoupit nebo vystoupit jiný pasažér a to jen za předpokladu, že na zvolené trase řidičem se bude zastavovat u krajnice nebo zastávce MHD a nebude celý proces trvat déle jak 30 sekund.

V případě, kdy zakazník požaduje zastavit na benzínce v trase, vybočit z trasy, byť jen o ulici, pro vyložení nebo naložení pasažéra, hmotné věci nebo zvířete, je v takovém případě účtován dvojnásobek fixní ceny. Dvojnásobek fixní ceny se účtuje i při zpětné jízdě s čekáním do 5 ti minut. Po uplinutí čekací doby je taxametr přepnut do sazby na kilometr. (fixní cena + cena za čekání + cena za odjeté kilometry nazpět).

Telefonická objednávka: Prvně nás informujte o nástupní adrese, kde chcete vyzvednout a následně výstupní adrese. U výstupní adresy stačí ulice, popřípadě část Olomouce (Holice, Nové sady, Hejčín...)

On-line objednávka z webu: Zde je vyžadováno telefonní číslo, jméno, nástupní a výstupní adresa. Nástupní adresu uvádějte prosím přesnou vč. čísla domu. U online objednávek můžete zadávat i názvy firem, restaurací, obchodních domů apod. Do poznámky můžete uvést upřesnění místa nástupu. (Globus - vchod blíž k Asku, Šantovka střecha, Olympia - správa centra apod.)

Objednávka pomocí aplikace: Zde je vyžadováno telefonní číslo, jméno, nástupní a výstupní adresa. Nástupní adresu uvádějte prosím přesnou vč. čísla domu. V případě, že využijete tlačítko "zjistit nástupní adresu" tak se před odesláním objednávky ujistěte, že adresa obsahuje název ulice i čísla domu. U online objednávek můžete zadávat i názvy firem, restaurací, obchodních domů apod. Do poznámky můžete uvést upřesnění místa nástupu. (Globus - vchod blíž k Asku, Šantovka střecha, Olympia - správa centra apod.)

Rozlišujeme dva druhy objednávek. Objednávka na "IHNED" a "PŘEDOBJEDNÁVKA"
Objednávka na IHNED = přeji si přistavit vůz v nejkratším možném čase. V on-line nechám pole s časem a datem prázdné.
PŘEDOBJEDNÁVKA = chci přistavit vůz na určitý den i čas. V on-line vyplním pole datum i čas.
Více o on-line objednávce naleznete zde v nápovědě

Vše má své hranice...

Naše mapa Vám pomůže lépe se orientovat v cenách fixního jízdného, které jsou pro Olomouc nastaveny takto:

Paušální jízda v rámci ZELENÉ a ORANŽOVÉ zóny a jízdy mezi nimi

Paušální jízda v rámci ORANŽOVÝCH zón

Paušální jízda z ČERVENÉ do ZELENÉ nebo ORANŽOVÉ zóny